Realigro.biz.tr içinde satılık ev ilanlarına bakabileceğiniz dünya çapındaki ilk gayrimenkul arama motorudur Oklahoma

Oklahoma satılık emlak

Doğu, Arkansas ve Missouri ile kuzey, Kansas ile kuzey, Colorado ile kuzeybatı, batıda New Mexico ve güney ile Teksas ile sınır komşusudur.

Oklahoma'da 2018 emlak piyasası hakkında hem iyi haberler hem de kötü haberler var. Devlet, diğer devletlerde olduğu gibi mevcut konutlardaki düşüşle aynı zorluklara sahip görünmese de, Oklahoma emlak piyasası önümüzdeki aylarda sorun payına sahip olacak. Aile evini satmanın doğru zaman olup olmadığını öğrenmek veya Oklahoma'da satılık emlaklar aramak için bu makaleye bakabilirsiniz.

Oklahoma gayrimenkul piyasası, Kasım 2017'de yeni ev satışlarının% 17,5 oranında arttığı birçok haber aldı. Uzun zamandır satış pazarında ihtiyaç duyulan ara buydu. Yeni evler yapılmadan önce satılıyorlardı. Wall Street Journal'a göre, ülke o zaman güçlü bir emlak piyasasının özel efektlerinden keyif alıyordu.

2018'de satış yapmak isteyen ev sahipleri hala mevcut evlere olan talep hala çok yüksek olduğu için lehlerinde olma şansı var. Bu, satıcıların Oklahoma'da satılık mülkleriyle ilgilenen ve alıcıların normalden daha yüksek bir nihai satış fiyatı sağlayan daha fazla alıcı olmasını sağlar.

Ancak Oklahoma’daki emlak piyasasının olumsuz tarafını da 2018’de analiz etmeliyiz.

Konut sektöründe çok iyi haberler olması nedeniyle, emlak piyasasının aynı anda yaşayabileceğini hayal etmek zor olabilir. Mortgage faiz oranlarındaki artış dikkate alınmalıdır.

Potansiyel alıcılar şimdi Oklahoma'da daha fazla temel özellik bulunduğundan, bir ev almaya daha yatkın olabilir. Ancak, faiz oranlarının yıl sonuna kadar tekrar artması ve bu alıcıların birçoğunun geri çekilmesine neden olması beklenmektedir, çünkü konut kredileri bütçeleri için daha az yönetilebilir hale gelmektedir.

Faiz oranlarındaki artış hem alıcı hem de satıcı pazarını etkileyecektir. Önümüzdeki birkaç ay içinde almayı veya satmayı planlıyorsanız, yakında Oklahoma'da satılık emlak aramaya başlamak sizin yararınıza olacaktır.

2018 sonunda ülke genelinde faiz oranlarının artması beklenirken, halen halen nispeten düşük. Çok geç olmadan alıcılar bu avantajdan yararlanmalıdır.

Korkulan yüksek faiz oranlarını geçme koşusu, Oklahoma emlak piyasasının önümüzdeki aylarda satışlarda önemli bir artış görmesine neden olabilir. İlk olarak daha ucuz mülklerin satılması muhtemel olduğundan, uygun fiyatlı konut seçeneklerine olan talebi daha da arttırabilir.

Gelecek yılın etkinlikleri Oklahoma emlak piyasası için etkili olduğunu kanıtlarsa, Ocak 2019, ülkedeki birçok yeni ev sahibi ile gelecek vaat eden bir yılın başlangıcı olmalıdır.

Oklahoma'da evlerin tahmini değeri geçen yıla göre% 4.7 arttı.

Oklahoma'da satılık emlak arıyorsanız, kültürü ve yaşam tarzı tercih edilen en önemli faktörlerdir.

Ülkenin bölge bakımından 19. en büyük eyaleti olan Sooner'in eyaletinde Cherokee, Chickasaw, Choctaw, Creek ve Seminole ülkeleri de dahil olmak üzere 38 federal tanınmış Amerikan Kızılderili kabilesi var. Bu kabileler, federal hükümetin XIX yüzyılın başındaki "Hindistan Kaldırma" girişimi olan "Gözyaşı Yolu" sırasında şimdi Oklahoma'da bulunanlara zorla aktarılmadan önce, güney-doğu Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşamışlardır. Bugün, eyaletin% 7'sinden fazlası 3.8 milyondan fazla olan Oklahoma, ülkedeki en yüksek 4. Amerikan Kızılderili yüzdesine sahip.

Kovboylar için böyle bir istatistik yoktur, ancak bunlar devlet üzerinde de önemli bir etkiye sahiptir. Çalışmadıkları zamanlarda, bu kovboylar bugünlerde devletin spor kültürünün bir parçası olan rodeolarla yarışıyorlardı. Oklahoma City (OKC), her yıl Ocak ayında Uluslararası Finaller Rodeo (IFR), Ulusal Kovboy ve Batı Mirası Müzesi ile dünyanın en büyük kapalı rodeo arenası olan Guthrie köyündeki Lazy E Arena'ya ev sahipliği yapıyor.

2016 yılının başında, Oklahoma'da medyan hanehalkı geliri yoksulluk sınırının altında yaşayan nüfusun yaklaşık% 16'sını gördü. Oklahoma'nın% 73'ü beyaz,% 9'u İspanyol,% 7'si Kızılderili,% 7'si siyah,% 7'si çok ırklı ve% 1'i Asyalı. En büyük eyalet üniversitesi olan Oklahoma Üniversitesi, Norman Norman banliyösünde, 21.000'den fazla öğrenciye sahiptir ve ulusal üniversiteler arasında 108. sırada yer aldı.

Oklahoma, ulusun beş büyük doğal gaz üreticisinden biri olduğundan, ekonomi ve iş piyasası çoğu zaman enerji trendleriyle birlikte dalgalanmaktadır.

Oklahoma'da satılık emlak aramanın tercih edildiği ana şehirler başkent ve Tulsa'dır. Eyaletin merkezinde bulunan Oklahoma City, eyaletin başkenti ve en büyük şehri olan OKC, 1.3 milyondan fazla nüfusa sahiptir.

Oklahoma City mülkleri, Oklahoma'daki en pahalı mülkler arasında olmasına rağmen, Oklahoma City evlerinin değerleri, ABD'deki daha pahalı mülklerle karşılaştırılamaz.

Kuzeydoğuya iki saatten daha az bir mesafede bulunan ikinci büyük şehir olan Tulsa, metropol bölgesinde km2 başına 960,00'den fazla kişiye sahiptir. Oysa devletin geri kalanının çoğu kırsaldır ve devlete ülkenin en düşük nüfusunun 15. yoğunluğunu verir.

Pratik emlak maliyetlerinin bir parçası olarak Oklahoma, kamu hizmetleri, sağlık hizmetleri ve yiyecek dahil her kategori için ortalama fiyatların altında, ABD'de 2015 yılında dördüncü en düşük yaşam maliyetine sahipti.

  •  
    Oklahoma'ya taşınıyorum. Gurbetlendir ve Oklahoma'da yaşa.

      Oklahoma Bölgesi ve Hindistan Bölgesi arasındaki birleşme, tam olarak 16 Kasım 1907, 46. eyalette Amerika Birleşik Devletleri federal birliğine girmek üzere doğan Oklahoma, sizinle olan günlük randevumuzun tartışmasız kahramanı! Bugün Oklahoma'da bir mülk satın almanın ne kadar basit ve kola ...

Harita, fiyatların seyri ve istatistikler

İlgili gayrimenkul

Cod. 3484

Satilik Ev, Oklahoma, Oklahoma City, Oklahoma City, Oklahoma City

99,262,397.07TRY
Satilik
Ev

373 m²
Satılık
UNAVAILABLE
Harita, fiyatların seyri ve istatistikler
2005-2024 REALIGRO REAL ESTATE LTD. All Rights Reserved - VAT Nr: 893969932
Neikos Digital Agency
  1. Tercihler

    Realigro web sitesini daha iyi kullanmak için, dil, para birimi, metrekare veya sq ft için tercihlerinizi ayarlayın

    şimdi ayarlayın Bir daha gösterme
BB